BeFIT KONKURSILT BIKIINIFITNESSISSE!

Krista Sabbal, foto: Fitness.ee
Kuigi vahepeal sai edukalt läbi meie BeFit 2016 võistlus, siis paraku tuleb pikem ülevaade ja võitja Anneken Aluse lugu sügisnumris. Seekord tegime otsuse tuua lugejateni eelmise aasta võitja, Krista Sabbali, eduloo, mis konkursivõiduga ei lõppenud vaid sai hoopis uue teekonnal alguseks bikiinifitnessi võistluslaval. Me omalt poolt imetleme Krista sihikindlust ja tahtejõudu ning eelmisel suvel õhkuvisatud küsimus “Kas name sind laval?”, sai sel kevadel ilmeka vastuse. Siinkohal täname kõiki, kes on meie konkursidest osa võtnud ning õnnitleme veel kord võitjad ning loodame, et BeFit 2017 toob veelgi rohkem võistlejaid ja võistluspinget juurde. Siin aga Krista ilustamata aus ja tore lugu!

Juba aastaid on mul olnud unistus astuda lavale, see sai alguse siis kui avati Sparta Spordiklubi ja mina ühe esimese kliendina seal treenima asusin. Mäletan hästi kuidas vaatasin seintel oleva Better Bodies modelli Helene Ahlsoni pilte ja mõtlesin, wau – selline ma tahaks olla. Aastad läksid mööda, tegin trenni, aga arengut nagu väga ei olnud, sest ka mingit eesmärki ma endale seadnud ei olnud.

Kui ma aasta tagasi ajarkiri Hers oma konkursiga BeFit välja tuli, kaalusin pikalt, kas osaleda. Ja kui ma selle ära võitsin, käis peast läbi kohe mõte, et ma tegelikult olen oma suure unistuse täitumisele ju päris lähedal. Ja konkursi võit ei olnudki ju tegelikult nii raske, siis ei saa ka võistlussport midagi nii hullu olla. Aga on, ikka hullult raske on!

Igaljuhul peale konkursi võitu salamisi heietasin seda mõtet ja nii me sattusime kokku Janika Koch-Mäega, kes pakkus, et võiks mulle treeningutel abiks olla. Tegime treeningkavad ümber ja vaatasime üle toitumise. Jälgisin hoolega oma kaloreid Myfitnesspali abil, vaatasin, et makrod oleks paigas ja pidasin kinni reeglist – if it fits your macros, you can eat. Siiski kaal hakkas tõusma, mis ei olnud minu eesmärk, kuid alguses ei pööranud me sellele suurt tähelepanu, sest lihasmass tõusis kenasti.

Krista BeFit 2015 konkursi pildid
DSC08248 copy
Krista 2015 aasta suvel

Aga ühel hetkel ma rumala peaga võtsin vastu otsuse, et võistlen sügise asemel juba kevadel. Ja siis läks kiireks! Oli vaja keharasva vähemaks saada, maskmaalselt hoides lihasmassi ja mida see tähendas – toitumine läks väga rangeks ja päris pikaks ajaks. Lõpus ma tegelikult tajusin, kui õhkõrn piir on selle „dieedi“ ja toitumishäire vahel ja tunnistan ausalt, et mõned korrad leidsin ennast õhtuti mõttelt: „ aga kui ma jätaks täna õhtusöögi üldse ära, siis homme oleks kaalu veel vähem“. Õnneks on mul siiski ümber nii palju häid inimesi, kes mul mõistuse iga kord tagasi pähe raputasid ja olen väga tänulik Janikale, kes oli mulle toeks sel teel nii nõu kui jõuga!

Kuna ettevalmistustega läks kiireks, tuli mulle appi Kehastuudio ja armas Krislin, kes lubasid mu liigsest keharasvast veelgi kiiremini vabaneda, kui see trenni ja toitumisega üldse võimalik oleks. Kehastuudios käisin erinevates protseduurides (LPG, Lipolaser) 3-4 korda nädalas, enamasti 2 vahel isegi 3 tundi korraga. Igatahes olen väga tänulik Kehastuudio tiimile, lihtsalt imearmsad inimesed!

Kokkuvõttes võin öelda, et päris keeruline on kombineerida oma aega töö, lapse ja pere, kodu ja trenni vahel. Trennitunde tuli ju nädalas kokku 12-14 kanti, lisaks 8-10 tundi veetsin Kehastuudios. Aga ma sain hakkama ja seda tänu oma perele ja sõpradele, kes kogu selle aja mulle toeks olid!

Ja see oli kõike seda väärt! See tunne laval – see on lihtsalt maagiline! Ja kõik need uued tutvused ja ilusad inimesed, kes mu ellu tänu otsusele võistelda tee leidsid. Ma olen tõesti nii tänulik kõigi nende emotsioonide ja kogemuste eest ja tunnen, et ju see kõik pidigi nii minema.

Krista 2016 aprillis

Kuidas edasi? Kindlasti plaanin edasi võistelda veel ühe hooaja ja seekord ei ole eesmärk enam lihtsalt kogemuse pärast seda tralli kaasa teha vaid ka mõni kõrgema koha karikas oma kollektsiooni lisada.

Igaljuhul tahan ma öelda kõigile, kui suudad sellest unistada, siis suudad selle ka teoks teha. Kõik oleneb vaid tahtmisest!

 

Kui suudad sellest unistada, siis suudad selle ka teoks teha. Kõik oleneb vaid tahtmisest!  – Krista Sabbal

 

slimming-ad kalev_filmi

Leave a Reply