FITNESS VÕISTLUSTE KEVADHOOAEG 2016

posted in: Gallery Post, SÜNDMUSED, VALITUD PALAD | 0

Vasakult: Tuuli Jõgar ja Andra Vagur.

Fotod: Fitness.ee

Kulturismi- ja fitnessisportlaste tihe kevadine võistlushooaeg: 9 võistlust, 36 rahvusvahelist medalit ja hulganisti finaalkohti. Just nii võib võtta kokku rahvusvahelise osa kulturismi-ja fitnessikoondise jaoks. Lisaks kaks kodumaist võistlust ning Balti Matš meie oma pealinnas, Tallinnas.

Kevadhooaja avapauk anti märtsi viimasel nädalavahetusel Saksamaal, Loaded Cup nimelisel turniiril. Meie riiki esindas kogunisti 5 sportlast ning koju toodi 4 medalit. Bikiinifitnessi kategoorias võitis esikoha Andra Vagur, masters bodyfitnessi kategoorias tuli hõbedale Esta Pilt ning hõbemedalid läksid ka klassikalises kulturismis võistelnud Siim Savisaarele ning kulturistile, Ott Kiivikasele.

Juba 2 nädalat hiljem, 9. aprillil, toimusid järjekorras kaheksandad Lõuna-Eesti karikavõistlused.

Eriti rohkearvuliselt esindati meie riiki Läti lahtistel meistrivõistlustel. Tegemist on Baltimaade ühe suurima kulturismi- ja fitnessivõistlusega ning laval oli kogunisti 45 eestlast.

30. aprillil toimusid Salme Kultuurikeskuses Eesti karikavõistlused kulturismis ja fitnessis. Päeva alustas laste fitnessi kategooria 7-15-aastaste laste arvestuses, mille võitjaks krooniti suurepäraselt jõuelemente sooritanud Ott Kiivikase tütar Emilia Kiivikas (Kristina Korjoljak Spordikl

Vasakult: Ott Kiivikas ja Jekaterina Remets

ubi). Fitnessi kategoorias naiste arvestuses sai ülekaaluka võidu Karmen Mets (My Fitness). Bodyfitnessi võitjaks kuulutati Tatiyana Pudovkina. Esmakordselt Eestis viidi läbi ka Fitmodelli demovõistlus ning kohad jaotusid järgnevalt: 1. Julia Korotõtš, 2. Julia Smoli, 3. Irina Akinshina.

Enim võistlejaid oli bikiinifitnessi erinevates kategooriates. Juunioride kategooria võitjaks tuli Lisett Luts, masters arvestuses oli parim Evelin Ainomäe.

Kõige lühema bikiinifitnessi kategooria kuldmedal anti Jekaterina Remetsile. Kategooria -166cm võitjaks tuli  Janika Aavamägi. Enim võistlejaid oli bikiinifitnessi pikkuskategoorias -169cm, mille kuldmedal anti Reet Reimetsale. Kõige pikemate bikiinifitnessi sportlaste arvestuses võitis napilt Mari Pukk. Bikiinifitnessi absoluutvõit läks Jekaterina Remetsile.

Peale Eesti karikavõistlusi jätkati Salme Kultuurikeskuses Balti Matšiga, kuhu pääsesid Eesti karikavõistluste parimad.

Hooaeg jätkus Tondiraba Jäähallis Spordi- ja Hobimessil läbi viidud esimeste Eesti karikavõistlustega fitmodelis. Fitmodeli esimesed võistlused toimusidki just sellel kevadhooajal. Uus IFBB võistluskategooria kätkeb endas sportlikku ilu, glamuur ja šõud, silmatorkavaid õhtukleitide ja ilusaid inimesi. Võisteldi kahes pikkuskategoorias, kus lühemas klassis võidutses Julia Korotõtš ning pikemas Aleksandra Laer. Aleksandra krooniti ka Eesti absoluutselt parimaks fitmodelliks.

Reet Reimets

Kogu hooaja krooniks olid Euroopa meistrivõistlused, mis toimusid 4.-8. mail Santa Susannas. Sellel aastal tuli Ott Kiivikas esimest korda Euroopa meistriks. Eelnevalt on Ott võitnud EM-lt pronksi ja kolm hõbemedalit, kuid seekord näitas mees oma parimat vormi. Suurepärase tulemuse saavutas bikiinifitnessi

kategoorias -169cm võistelnud Andra Vagur, kes oma tiitlivõistluste debüüdil saavutas auväärse teise koha. Ka Jane Tammearu, kes osales Euroopa meistrivõitlustel esimest korda, pääses finaalidesse ning lõpetas viiendana. Fitnessis tegi suurepärase etteaste Endla Vaher, kellele finaalis puhtalt sooritatud keeruline vabakava tõi pronksmedali.

Käesolev aasta on Eesti kulturismi juubeliaasta – nimelt tähistab võistluskulturism Eestis sellel aastal oma 50. juubelit. Esimesed Eesti meistrivõistlused peeti 1966. aastal. Selle valguses on ehk õige aeg heita pilk kulturismi kui võistlusspordi ajalukku ja tutvustada kulturismist võrsunud alasid, millest mõned alles päris uudsed.

Suurimaks kulturismi väärtuseks pean tema ideaalset sobivust harrastus või tervisespordiks, mida näitab ka jõusaalide kasvav populaarsus kogu maailmas.