TRENNISPIKKER: 3 PÕHJUST MIKS EI KASVA LIHASED

posted in: Gallery Post, TOITUMINE, TREENING | 0

Treenid regulaarselt ja innukalt, kuid lihasareng jätab soovida ja nähtavad tulemused on visad tulema? Või oled jõudnud oma treeningutes seisakuni? Kui arvad, et kõik su jõupingutused olid asjata – eksid, vaata enne käegalöömist üle, ehk teed midagi valesti?

VIGA: LIIGA VÄHE KORDUSEID
Optimaalseks korduste arv, mis soodustab lihaste arengut, jääb sporditeadlaste väitel vahemikku 6 kuni 12. Kuid korduste arvu kõrval tuleb arvestada ka koormust, ehk raskuseid (hantlid, raskusplaadid jne). Suurema raskuse puhul annab tulemused väiksem korduste arv, kergema raskuse puhul on vaja aga korduste arvu tõsta. Optimaalse korduste arvu määramiseks võib kasutada nn “väsimustesti” – vali selline raskus, millega suudad teha planeeritud arvu korduseid ning viimase kordused sooritad praktiliselt tahtejõu abil.

 

VIGA: LIIGA VÄHE SÜSIVESIKUID
Lihaste arenguks on vaja valku, kuid ilma süsivesikuteta lihased ei kasva. Mida intensiivsem või raskem on sinu treening, seda rohkem vajad energiat nii treeninguks kui ka taastumiseks – kui sul ei ole piisavat energiavaru, siis keha hakkab piltlikult öeldes lõhkuma lihaseid, sest valk on süsivesikute järel teine eelistatud energiaallikas. Niisiis, kui sa trennis väsid kiiresti ja lihased ei arene – vaata üle oma makrotoitainete jaotus ning vajadusel suurenda täisväärtuslike süsivesikute osakaalu.

 

VIGA: ÜKSLUINE TREENING
Kui sul on nädalast nädalasse sama treeningjaotus ja sama treeningkava, võib see samuti olla põhjuseks, miks lihased ei kasva. Lihased kohanevad koormusega üsna ruttu ning võid märgata, et su lemmik harjutus enam ei tööta nii tõhusalt kui alguses. Kui eesmärgiks on lihaskasv, siis tuleb pidevalt muuta nii harjutusi kui ka treeningviise soorituskiirust ja koormust, treeningu intensiivsust ja ka harjutuste järjekorda. Hoia lihaseid teadmatuses ning üllata neid igal treeningul – nii väldid seisakuid ja tagad tõhusama lihaskasvu.

 

Liitu meie uudiskirjaga (ilmub 2 korda kuus)Leave a Reply