SÜGISE LEMMIK: ÕUNAGA STRESSI VASTU!

SÜGISE LEMMIK: ÕUNAGA STRESSI VASTU! 

Allikas: Hers Sügis 2015

Liigne stressamine ja muretseme oma “vajab tegemist” nimekirja üle võib pärssida sinu ainevahetuse kiirust ning nurjata su kaalulangetamise plaane. Hiljutuse uuringu käigus leidsid Ohio ülikooli teadlased, et naised, kes päev enne testimist olid väga stressis, põletasid testimise ajal ca 100 kcal vähem kui need naised, kes olid rahulikud ning olid söönud mõned tunnid enne testimist kõrge rasvasisaldusega toitu. Aasta lõikes moodustavad need põlemata jäänud sajad kalorid aga ca 5-6 üleliigset kilo.

Stressi all kannatavate naiste testgrupis esines kõige sagedamini ka kõrgem insuliinitase, mis omakorda soodustab rasva ladustamist. Kuigi täielik stressi vältimine on suht võimatu, püüa oma aega ja tegevusi planeerida nii, et toituksid tervislikult, vältimaks insuliinitaseme järke languseid ja tõuse, mis samuti põhjustavad teatud määral stressi. Varu tervislikke ampse ja hoia kaloritarbimine kontrolli all!

SÜGISE LEMMIK: õunas on 5 grammi kiudaineid ja umbes 100 kalorit – õunad on täiuslik ja mugav amps, eriti siis kui sa tajud stressi.

plagu-FB

Leave a Reply