PLÜOMEETRILINE RINGTREENING

posted in: Gallery Post, TREENING, Uncategorised | 0

 

Plüomeetria on treeningstiil, kus harjutusi sooritatakse kõrgel intensiivsusel. Plahvatuslik ja kiire treening sisaldab ohtralt hüppeid ja liikumisi erinevatel tasapindadel, pannes tööle kogu keha. Kui treeningkava on oskuslikult koostatud, siis võib tulemuseks olla kiirenenud ainevahetus ning käivituda rasvapõletus, mille mõju võib kesta veel pikalt ka peale treeningut.

Alljärgnevalt on ära toodud IFBB bikinifitnessi profivõistleja Egle Eller-Nabi mõned lemmikud plüo-harjutused. Täispikkuses kava ja soovitused leiad raamatust “101 rasvapõletuse trenni- ja dieedistrateegiat”.

Plüomeetrilist trenni on soovitatav teha 1–3 korda nädalas, et tagada lihaste taastus peale intensiivset koormust!

HARJUTUSED

„KIIRUISUTAJA”

Lähteasend: seis ühel jalal, teine kõverdatud taga.

Harjutus: hüppa tugijalalt teisele jalale kükki ja vii vabanenud jalg diagonaalis taha. Tee samaaegne kerekallutus ette, koos vastaskäe viimisega tugijala suunas (A). Soorita sama harjutust teisele poole (B). Jätka harjutust, hüpates vaheldumisi ühelt jalalt teisele 30 sekundi jooksul.

 

POWER KÄTEKÕVERDUS

Lähteasend: toenglamang (A).

Harjutus: tee kätekõverdus (B), mine tagasi lähteasendisse ja too üks jalg ette sama käe väliskülje juurde (C). Vii jalg tagasi lähteasendisse ning tee sama harjutust teisest jalast. Soorita harjutust 30 sekundi jooksul.

RULLIMINE HÜPPEGA

Lähteasend: toengkükk mati ees (A).

Harjutus: rulli selili matile, hoides lõuga rinnal, kätega jalgade ümbert kinni (B). Rulli tagasi lähteasendisse ja hüppa üles koos samaaegse käte tõstmisega (C).

VAATA KOGU KAVA RAAMATUST  “101 rasvapõletuse trenni- ja dieedistrateegiat”.

 

Leave a Reply