VaimuKeha: täisväärtusliku elu konverents 22.01

posted in: Gallery Post, SÜNDMUSED | 0

22. jaanuaril toimub Eesti rahvusraamatukogus Tallinnas täisväärtusliku elu konverents “VaimuKeha”. Üles astuvad seitse tuntud eesti inimest: Kreet Rosin, Kati Orgu, Teet Torim, Mirko Miilits, Sirle Truuts, Jaana Lukovnikova ja Marilyn Jurman. Kõik esinejad räägivad tervisest ja tervislikust seisundist enda vaatevinklist ja tegevusalast lähtuvalt ning jagavad nippe ja praktilisi harjutusi, mida saab kohe kasutusse võtta. Konverentsi osalejad saavad degusteerida erinevaid tervisetooteid ning iga osaleja saab kingituse! Vaata postituse lõpus olevat sooduskoodi!

Sille Martma, elustiilinõustaja

Rääkimisele tulevad lood sellest, kuidas endale seatud piirangutest vabaneda, kuidas vaadata inimest kui tervikut (organid versus emotsioonid), kuidas õige toitumisega on võimalik vähki võita, kuidas endaga päriselt hästi läbi saada ning kuidas päriselt terveks jääda ja oma kehaga (ning hingega) rahul olla. Kuna uus aasta ja uusaastalubadused on praegu väga kuum teema, sobib selline konverents väga hästi täiendama endale antud lubaduste andmist ja pidamist. Kes meist ei tahaks endale paremat tervist? Energilisemat keha? Positiivsemat tuju? Edu tööl ja pereelus?

Ma ei tea, kas see on vanusest või on õhk viimaste aastatega teistsuguseks muutunud, aga olen viimasel ajal aina rohkem hakanud mõtlema vaimsusele ja vaimsele tervisele. Minu BrenaFitnessi teekond algas puhtalt jõusaalist, aga ma ei pööranud palju tähelepanu sellele, kuidas ja mida ma sõin, ega jälginud, kas ma üldse olen mingit progressi saavutamas. Mul polnud kindlat plaani ja kui tuju ei olnud, siis ma trenni ka ei kippunud: põnevamat leiab ju alati! Mida aeg edasi, seda rohkem näen nüüd aga enda ja end ümbritsevate inimeste pealt, et kui see juur ikka paigas ei ole, ei ole ka tervis korras ega saavutused kerged tulema.

Vaimne ja füüsiline tervis on minu arvates võrdselt tähtsad. Ei saa olla, et üks on tähtsam kui teine. Kui meie vaim ei ole korras, tulevad haigused ligi, ja samamoodi, kui haigused kimbutavad, on vaimul ka raske olla. Kui meil on vaim terve –  me oleme õnnelikud oma igapäevaelus (tööl, kodus, sõpradega ning puhkehetkel), on ka meie keha terve. Mõeldes iga päev võimalikult positiivselt ja andes endast välja ainult armastust, oleme meie inimestena võimelised kogu aeg ka füüsiliselt terved olema (jah, hoolimata keskkonnast, geneetikast või muudest teguritest).

Mõistan aga, et seda kõike on väga palju, et hoomata: mõtlen positiivselt ja kõik mu haigused kaovad ära või? Kuigi mina seda kontseptsiooni juba päris hästi mõikan, ei ole minagi kaugelt veel kohal, et selle kõige järgi ka elada ning igapäevaelus toimetada. Seetõttu olemegi sellise vägeva konverentsi nagu “VaimuKeha” kokku pannud ja ootame sinna igaühte, kes endast vähegi lugu peab!

Kas sa armastad ennast? Siis tule konverentsile!

VAATA VIDEOTUTVUSTUSI SIIT!

Siin on kõigi esinejate lühikirjeldused, et saaksid leida just enda jaoks kõige põnevamad esinejad:

TEET TORIMesinejad

on Boost Yourself smuutimajanduse looja ehk siis Teet teab väga hästi, kuidas piisavas koguses mineraale, vitamiine ja muidu kasulikke toitaineid meie kehas imesid võivad teha – isegi raskeid haigusi ravida, mille kohta on tal üks väga põnev lugu meile tollel pühapäeva hommikul rääkida. Kas sina ei tahaks teada, kuidas elada energilise, terve ja ravimivaba kehaga? 

 

 

 

 

 

 

 

 

esinejad_sirle

 

SIRLE TRUUTS

on elav noor naine, kes õpib holistilist teraapiat ja seeläbi terviklikku lähenemist inimesele. Sirle teab väga hästi, kuidas meie mõtted mõjutavad meie sisekeskkonda, meie organeid ja meie tervist. Ka Sirlel on oma õpetlik imeline lugu meile rääkida mõttejõu suurusest ja tugevusest meie kehale.

Kas sina usud, et see, kuidas me mõtleme on otseses seoses sellega, kuidas me ennast oma kehas tunneme?

 

 

 

 

 

 

esinejad_kreet

 

KREET ROSIN

on välja andnud hulgaliselt raamatuid, mis õpetavad inimest endast rohkem hoolima, ennast armastama, oma piiridest vabanema ja üldse mõtisklema elu loomise üle. Kreedal on alati varuks põnevad harjutused, mida enda peal ära proovida mingi seisundi saamiseks – nii on ka seekord VaimuKehal! Tihtipeale õpetab ta enda keha paremini kuulama, endale õigeid küsimusi esitama ning ka neile vastama. Mis saaks veel põnevam olla? 

 

 

 

 

 

 

 

KATI ORGU

on imeline naine, kelle teekond algas tugevalt treeningute ja tervisliku toitumisega, kuid ka nüüd on Kati samuti leidnud tee inimese kui terviku vaatamise juurde. Kati teab väga hästi, kuidas toit meie kehale mõjub, kuidas tervislik toit head teeb ja halb toit liiga. Ta oskab rääkida seostest toidu ja meie emotsioonide ning enesetunde vahel. Kas kaalunumber või peegelpilt mõjutavad su enesetunnet?

 

 

 

 

 

 

 

JAANA LUKOVNIKOVA

teab täpselt, kui vähe tegelikult võib inimene elust üldse teada ja kui iseenesestmõistetav võib olla ellusuhtumine. Tundub, et elu elatakse, nagu sel polekski erilist tähendust ning kõik toimub loomulikult ja justkui kammitsates, kedagi teenides ja kellegi jaoks rügades, seejuures olles täiesti rahulolematus ja täitmatus suhtes endaga. Kas usud, et igast lootusena tunduvast olukorrast on võimalik õnnelikuna välja tulla?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MARILYN JURMAN

on alati särav ja kõigi eestlaste südamesse pugenud näitlejast laulja. Viimased aastad on ta aga end arendanud jooga ja meditatsiooni vallas ning asunud Tallinna Ülikooli psühholoogiat õppima. Marilyn teab väga hästi, kuidas jooga ja meditatsioon meie vaimset tervist tugevdavad ning emotsionaalset tasakaalu aitavad luua. Mediteerimine ja jooga võivad tunduda mõnele            inimesele
keerulised, aga kas nad ka tegelikult on?

 

 

 

 

 

 

MIRKO MIILITS

toob kuulajateni praktilise loengu positiivse mõtlemise tähtsusestparimasse vormi saamisel. Mõttest algab kõik ja mõtlemise treenimine on tema jaoks alati prioriteet, kui inimesel on soov heasse vormi saada. Targad küsimused ja ausad vastused annavad meile endast detailse ülevaate, mille põhjal saab igaüks just temale vajalikud sammud paika panna. Kui tihti sa oled endalt üldse küsimusi küsinud? ?

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply